JBL’den dokunmatik kasalı yeni kulaklık

JBL, geçen hafta Çin’de 12 mm dinamik sürücüler ve yerleşik dokunmatik ekranla donatılmış LIVE FLEX 3 TWS kulaklıklarını 1,399 yuan (212 $) fiyatla piyasaya sürdü. Şirket, benzer dokunmatik ekrana sahip bir diğer TWS kulaklık olan LIVE BUDS 3’ü de duyurdu. JBL LIVE BUDS 3, yarın saat 00:00’da Çin’de 1,299 yuan (~179 $) başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak.

Bu yeni kulaklık, 10 mm kompozit diyafram sürücüleri ve neodimyum mıknatıslarla donatılmış. Bu özellikler, konser benzeri bir ses deneyimi sunarak net ve berrak bir ses sağlar. Ayrıca 3D uzaysal ses özelliği de mevcut. Kulaklıkların, kullanıcı kulaklıkları çıkardığında müziği duraklatan veya kulaklık takıldığında otomatik olarak telefon çağrılarını cevaplayan bir algılama özelliği bulunuyor. Bu, kullanıcılara kolaylık sağlarken aynı zamanda batarya ömrünü de uzatır. Ses çıkışını özelleştirmek için ekolayzır kullanarak bas ayarlarını yapabilirsiniz.

Kulaklıkta, ortama göre 7 seviyeli gürültü engelleme özelliği sunan Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliği var. Bu özellik, JBL Headphones uygulaması aracılığıyla da kontrol edilebiliyor. Kulaklığın iç ve dış mikrofonları dijital gürültü azaltma yazılım motoru ile donatılmış, bu sayede gürültü azaltma ve engelleme işlemleri yüksek hassasiyetle yapılabiliyor. Kulaklıkların ayrıca ses yalıtımı sağladığı, yani çevresel gürültülerin kulak kanalınıza girmesini engellediği belirtiliyor.

LIVE BUDS 3, tek şarjla 10 saatlik kullanım ve şarj kutusuyla toplamda 30 saatlik batarya ömrü sunuyor. Hızlı şarj özelliği sayesinde sadece 10 dakikalık şarj ile 4 saatlik kullanım süresi sağlıyor. Ancak, belirtilen batarya ömrü muhtemelen ANC kapalıyken test edilmiştir; ANC açıkken batarya ömrü biraz daha kısalabilir.

Öne çıkan özelliklerden biri de 1.5 inçlik LCD renkli ekranı. Bu ekran, tek parmakla dokunmatik kontrole imkan tanır ve duvar kağıdını değiştirme olanağı sağlar. Bazen kulaklıklardaki dokunmatik kontroller yerine kutuyu kullanmak daha pratik olabilir. Bu durumda kutunun üzerindeki ekran devreye girer ve kullanıcıların gürültü azaltma, uzaysal ses, ses efekt modları ve uyku yardımı modları arasında geçiş yapmasına olanak tanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x